OKÓLNIK

ROLNICY GMINY TŁUCHOWO

            W związku z raportem nr 7 Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach, według którego na terenie Gminy Tłuchowo wystąpiło zjawisko suszy rolniczej, Urząd Gminy Tłuchowo informuje, iż w dniach 25.07.2019 r. – 31.07.2019 r. będą przyjmowane wnioski producentów rolnych w sprawie szacowania strat w uprawach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej. Jednocześnie informujemy, że uprawami które będą poddawane szacowaniom komisji są: zboża ozime, zboża jare, kukurydza na ziarno, kukurydza na kiszonkę, krzewy owocowe, rośliny strączkowe uprawiane na I kategorii glebowej tj. piasku luźnym, piasku luźnym pylastym, piasku słabo gliniastym, piasku słabo gliniastym pylastym. Wypełnione wnioski należy składać w pokoju nr 02 (parter) w Urzędzie Gminy w Tłuchowie wraz z załącznikami tj.:

1. Wykaz działek deklarowanych do płatności bezpośrednich na bieżący rok (wniosek o        dopłaty   obszarowe tylko i wyłącznie wydrukowany ze strony ARiMR po zalogowaniu na eWniosekPlus)     z uwzględnieniem poprawek, jeśli były zrobione.

2. Kopia zgłoszenia do Systemu Identyfikacji i Rejestracji Zwierząt (IRZ) /księga stada/ paszporty (w przypadku posiadania zwierząt)

            Uwaga!
            Przyjmowane będą tylko kompletne wnioski wraz z wymaganymi załącznikami.           Podkreślamy, że powierzchnie upraw uszkodzonych i nieuszkodzonych wpisane do     wniosku o oszacowanie szkód muszą być zgodne z powierzchniami upraw           zgłoszonych o płatności bezpośrednie.